Petr Klínský: Změna začala od spodu a teď je s námi celá škola

V podcastu Z lavice do akce! navštívíme Obchodní akademii Heroldovy sady v pražských Vršovicích, kde společně s předsedou předmětové komise ekonomických předmětů Petrem Klínským odkryjeme oponu změn, kterými škola prošla před několika málo lety. Zjistíme, jak na obchodní akademii probíhá projektová výuka, jak vzniká alternativní obor, roli vedení v implementaci změn i proč je důležité se navzájem podporovat, a to nejen v rámci jedné školy, ale i napříč republikou. Petr také zreflektuje, jak náročná je projektová výuka pro pedagogy samotné, zkušenosti jeho žáků i jejich rodičů a zároveň se nám svěří, jak on sám se za dobu alternativního oboru změnil. Nakonec poodkryje i vizi alternativního ekonomického oboru EVA, který na OA Heroldovy sady začíná ve školním roce 2022/2023 svůj čtvrtý rok.


Pro více informací o efektu projektové výuky doporučujeme článek na serveru Edutopia.org od Youki Terady, který na základě dvou randomizovaných kontrolovaných studií proběhlých na Univerzitě Jižní California a Michiganské státní univerzitě poodkrývá efekty projektové výuky na výsledky studentů v standardizovaných testech i v běžné výuce. Odkaz na článek najdete na konci popisku.

Tento podcast spadá do klíčové aktivity Podnikavost, kterou má na starosti Inovační laboratoř Univerzity Karlovy, působící na univerzitě pod Centrem pro přenos poznatků a technologií. Aktivitu realizuje pod vedením a koordinací Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy.

Tato klíčová aktivita je realizovaná v rámci projektu implementace Krajského akčního plánu II – Inovace ve vzdělávání. Projekt je financován z fondů Evropské unie prostřednictvím Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání.

Doplňující odkazy:

Tým, který stojí za tímto dílem podcastu:

  • Josef Kačírek
  • Martin Vítek
  • Veronika Haissingerová

Napsat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s