SONDA ENERGETICKÁ

Záznam diskusního setkání s názvem UKRAJINSKÉ SONDY MARIE KOLDINSKÉ v Kampusu Hybernská na téma Rusko-ukrajinská válka a energetika. V rámci diskusních setkání v Kampusu Hybernská vede Marie Koldinská rozhovory s experty napříč obory nejen z Univerzity Karlovy na téma války na Ukrajině a jejího kontextu. Akci pořádá Univerzita Karlova prostřednictvím svého projektu Hyb4City, který vytvořila společně s Hlavním městem Prahou. Aktivity projektu koordinuje Centrum pro přenos poznatků a technologií UK.


SONDA ENERGETICKÁ

Host: Dana Drábová

Energie – alfa a omega našich životů a droga naší civilizace. Obejdeme se bez zdrojů z Ruska? Nakolik nebezpečnou kartou je v současné válce právě jaderná energie a energetika? Mohou ruští agresoři v ukrajinských jaderných elektrárnách způsobit katastrofu? Víme, co se odehrávalo během ruské invaze v Záporoží a případně i v dalších jaderných elektrárnách na území Ukrajiny? V jakém stavu je dnes elektrárna v Černobylu? Jaké jsou mezinárodní standardy ohledně jaderných zařízení při válečných konfliktech? Lze se spoléhat na to, že se jimi bude ruská armáda řídit? Pokud ne, co nám hrozí? A nakolik pravděpodobné je dnes použití jaderných zbraní, ať už kteroukoli stranou?


Ing. Dana DRÁBOVÁ, Ph.D., Dr. h. c. mult.

je česká jaderná fyzička, lokální a regionální politička. Od roku 1999 je předsedkyní Státního úřadu pro jadernou bezpečnost. Nositelka státního vyznamenání ČR medaile Za zásluhy I. stupně. Veřejná diskuze se uskutečnila v prostorech projektu Hyb4City CPPTUK v Kampusu Hybernská (Hybernská 4, Praha 1) 23. května 2022.

Doc. Mgr. Marie KOLDINSKÁ, Ph.D.

je historička, scenáristka a moderátorka, přednáší na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy a spolupracuje s Českou televizí, mimo jiné na pořadu Historie.cs, specializuje se na politické a vojenské dějiny a na problematiku historické paměti.

Veřejná diskuze se uskutečnila v prostorech projektu Hyb4City CPPT UK v Kampusu Hybernská (Hybernská 4, Praha 1) 23. května 2022. Program akcí v Kampusu Hybernská naleznete zde →


Napsat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s