Weekly newsletter of Podcast by Pepik Hipik – Issue #1

Vážení a milí posluchači zapálení pro vědu a literaturu faktu, dovolte abych vás krátce informoval o dění kolem tohoto podcastu.

Za necelý měsíc od startu, kdy jsem začal ukládat audia na platformu Anchor, po nutném propojení Anchoru s dalšími podcastovými aplikacemi a po deseti dnech od spuštění blogu Podcast by Pepik Hipik na tomto webu, se posluchačská základna díky vám rozrostla z několika jedinců na desítky a počty přehrání audií se z jednotek zvedly na stovky. Děkuji moc za vaši neutuchající přízeň, mám z toho obrovskou radost a vy se, doufám, z podcastu dovídáte nové zajímavé věci a informace.

Připojujete se ze 17ti zemí světa (ČR + západ EU, GB, Irsko, Polsko, Švýcarsko, Ukrajina, USA, Kanada, Mexiko, Čína, Nový Zéland). Poslouchá více mužů, ženy nemají tolik času, starají se přece o rodiny a domácnost, však to znáte. Kolem šedesáti procent vás poslouchá tento podcast prostřednictvím webového prohlížeče, nejpoužívanějšími mobilními aplikaceni jsou Ancher, Breaker a Spotify. Naprostá většina z vás má chytrý mobil s Androidem, jen 4% používají iPhone.

A jaká audia si získala nejvíce pozornosti od vzniku podcastu po dnešní den?

 1. Chinovník
 2. Sodové koupele v boji za dlouhověkost
 3. Penzi vezdejší dej nám dnes
 4. Jako Červenej Karkulák
 5. Čajovník a porcelán

Během minulého týdne to byla tato:

 1. Mravenčí farmáři
 2. Cukr
 3. Kokainovník

A včera si vás našla tato audia:

 1. Do země ticha – Lidský mozek – tajemný svět uvnitř hlavy (1 – 4)
 2. O jménech genů a vědcích
 3. Bavlník

Co na vás čeká v následujících dnech:

Budou to ukázky z knih Sedm hříchů paměti a Do země ticha, článek časopisu Vesmír Od pohárku k pacičkám a samozřejmě sci-fi povídky.

Do dalších měsíců bych rád spustil natáčení výpovědí lidí mimo média, elity a politiku o jejich mládí a rád bych se jich zeptat i na jejich postřehy k vývoji české společnosti. Nehledám programově naštvané respondenty, hledám osobnosti, které dělají něco pro celek, ale drží se mimo politiku a tím si udržují potřebný nadhled a rozhled. Nebojte se zapojit. Ozvěte se, prosím.


I N F O

Kde se přihlásit k odběru novinek z podcastu do emailu?


To je pro tento týdenní report vše a vám přeji krásné letní dny, trochu více sluníčka a tepla, je přece srpen, měsíc dovolených, tak si to léto užijme 🙂

S láskou a úctou Josef


Napsat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s