Jsou prázdniny a to je vždycky více času na čtení

Tania Welch: “Zrovna jsem v jednom obsahově hodnotnějším německém časopisu četla humorně pojatý článek o rodině, které se zbláznila matka z konspiračních teorií. Začalo to homeopatiky a ezoterikou, jak jinak taky, že. Důvěra v tyto podivné věci přešla do zarputilé ochrany životního prostředí a pak už to jelo…

Matka začala rodinu nepřetržitě zásobovat spiknutími počínaje dvojčaty 11. zářím, radami jak okamžitě nakoupit zlaté cihly, až k ruskému léčiteli duší Grigoriji Grabovojovi. Rodina šílela. Báli se ji říct, že špatně spali, protože si hned vyslechli vědeckou přednášku na téma Schumannovy rezonance. Z matky, která dříve stmelovala rodinu, se stala rebelka vyhledávající jen kontroverzní témata, s cílem přesvědčit zbytek rodiny o pravdivosti svých podivných teorií. Někteří ji začali ignorovat, jiní se ji víc a víc vyhýbali. Mezi sebou se marně snažili dobrat příčiny matčiných zcestných představ.

Začala sbírat obrázky polonahého Putina a když svému muži podarovala k Vánocům ruskou vlajku, váleli se smíchy. Jako by jejich mámu pohltil nějaký démon radikalismu. Otec nevěděl, jestli se rozvést, nebo začít co nejčastěji mizet na golf, děti se stahovaly. A ona dále četla Sputnik, horoskopy a fandila Trumpovi. V jejím paralelním světě přestala normalita existovat. Děti byly deprimované, otec iritovaný. Nešlo o vítězství nad jejími názory, ale o ztracenou blízkost rodiny.

Připomíná vám to něco, nebo někoho?


Napsat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s