Neberte nám dítě!

Melissa a Jack patří do denverské střední třídy. Nemají větší sen, než založit plnohodnotnou rodinu, bohužel to se jim z biologických důvodů stále nedaří. Naštěstí Amerika vymyslela adopční agentury a jedné takové nešťastní manželé zaplatili za dodání malého vrnivého uzlíčku štěstí.


Vše bylo legální, malá Angelina matkou nechtěná a Jack a Melissa mohli začít žít svůj sen. Vše bylo krásné…

Jenže až moc krásné. Otec malé holčičky se náhle přihlásil o otcovské právo a sen se začal měnit v noční můru. Protože nic není takové, jak se zdá, a otec holčičky, v podobě zbohatlického spratka, je v zastoupení svého ještě mocnějšího tatínka.

A protože biologický dědeček Angeliny je vysoce postavený soudce a společensky uznávaný člověk ve vyšší společnosti, mají Jack a Melissa nejen po rodinném štěstí, ale i po naději na jakoukoliv spravedlnost.

Dostanou lhůtu na rozloučení s děvčátkem. Tří týdny a pak pokrevní příbuzní uplatní svůj nárok.

Jackovi je více než jasné, že nesmí jen tak sedět s rukama v klíně. Sebere poslední zbytky naděje a příčetnosti a pustí se do boje, který je od začátku odsouzen k nezdaru.

Tuhle knihu jsem v Levných knihách chytila do ruky omylem a po přečtení anotace si ji úmyslně odnesla domů. Začala jsem ji číst se skepsí k levnějším titulům vlastní, dočítala jsme ji bez dechu a nadšená. Protože to byla jízda.

Kniha měla všechno. Napětí, zoufalství, spád, vraždu a nakonec pořádný kopanec do toho správného zadku.

Autor perfektně vykreslil atmosféru zoufalství rodičů a bezmoc v boji s molochem pro obyčejného člověka nevídaných rozměrů. Zdeptaní lidé se vydali do boje proti člověku z pro ně těžko představitelných vrstev a jako zbraň měli pouze rodičovskou lásku. A tu jim chtěli odebrat krutým způsobem taky.

Závěr knihy byl perfektní a nečekaný a rozuzlení šokující. Zběhlejší čtenář sice něco tušil už od začátku, ale propojení všech nitek po právu vyrazí dech.

Z knihy jsem nadšená a v knižních zásobách jsem nalezla od autora ještě jeden trojromán, jakmile se k němu přes záplavu povinností dostanu, nebudu váhat s přečtením.

Protože píše opravdu dobře. A protože se těším na další strhující závěr.


Napsat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s