Deník bezdomovkyně

Krásně oddechová romantika se zajímavou zápletkou. Pěkné čtení.


V počátku příběhu se setkáváme s opuštěnou starou ženou, která se potácí ulicemi jen se svým psem a štůskem sešitů ve špinavé kabele. Po setkání s nepříznivými okolnostmi ulicemi se seznámí i s ošetřovatelkou Rosie.

Té je opuštěné ženy líto a na její žádost se začte do jejích deníků, příběhů jejího života, kde může najít odpovědi na mnoho nevyřčených otázek…

Rosie v sešitech odhaluje tajemství života opuštěné Kathleen, neradostný příběh její rodiny, mnoha útěků až po ten poslední, který ji zavedl za brány nemocnice pro chudé nohama napřed.

Obsáhnout příběh je těžké a prakticky nemožné. Vyprávění se odehrává v několika časových úsecích od poloviny 19. století po počátek 20. století. Kathleen si prochází dětstvím, dospíváním i zralým životem mezi intrikami, neštěstím i okamžiky lásky.

Tajemství deníku není silným historickým čtením o reálnosti a krutosti doby, je to tak trochu telenovela na papíře, která není úplně na hlavu a zajímavý příběh knížku utáhne od začátku až do konce.

Množství postav, ve kterých se neztratíte a dynamičnost děje vyváří v příběhu příjemný mix napětí a romantiky a budete chtít vědět, jak to dopadne, co se zjistí a kdo se na příští stránce stane tím zlým a jak to s ním dopadne.

V poslední době jsem si oblíbila romantické slátaniny hrající si na historický příběh, což mě trochu děsí, na druhou stranu, na thrillerech člověk taky nemůže být stále, tak nechám hormony dělat svou práci.

Příběh mi velice připomněl novější knihu Sestřičky, která mě do víru podobných příběhů zavedla.

Tajemství deníku je pozoruhodná knížka o jednom smutném osudu a zajímavém rozuzlení, pokud si přejete uniknout ze všednosti života a nechat se unést na vlně zajímavého příběhu a trochu naivní lovestory, neváhejte a ulovte si knížku v antikvariátu taky.

Stojí to za to.Napsat komentář

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s